×

לסיור אישי בפרויקט ANDROMEDA REBORN ולפרטים נוספים

אנא השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם:

האנשים שיכולים לחיות בכל מקום בארץ או בעולם. אבל בחרו לגור במתחם המגורים החדש באנדרומדה

לאחרונה הושק המתחם החדש בפרויקט אנדרומדה הכולל 55 דירות פאר בסטנדרט מגורים יוקרתי, 20 שנה אחרי הקמת המתחם הראשון. יצאנו להבין מה מושך אנשים להעדיף את מתחם אנדרומדה על פני וילות פאר פרטיות
(שנה גודל)
הרעיון המקורי היה להרים כוסית לרגל סיום הבנייה. בפועל, אירוע ההשקה הפך למפגש מרגש בין הדיירים הוותיקים לקיימים

"למה לא פשוט עברנו למגדל בתל אביב, אתה שואל?", אומרת לנו ד"ר הדר רון, מנהלת קרן ההון סיכון IHCV ventures ודיירת במתחם אנדרומדה. את רון, כמו בן זוגה אילן רוזן, אנחנו פוגשים באירוע הרוכשים של שלב ב' במתחם, שחלקו הוקם בשנות ה-90. בני הזוג רון-רוזן, כמו אחרים במתחם, חיו את מרבית חייהם הבוגרים בוילה פרטית ב"משתלה" בצפון תל אביב, אבל "החלום לגור ביפו" תמיד היה באוויר. לאחרונה נפתח להם חלון הזדמנויות כשההכרזה על הקמת שלב ב' באנדרומדה הגיעה לאוזניהם.

"באופן כללי, יפו אצלי היא סיפור אהבה ישן נושן", מספרת רון. "מה שאנדרומדה נותן לי ברמה האישית זה את החיבור בין המודרניות לבין האופי ה-מאוד מיוחד של יפו, בשונה ממגדל יוקרה שהוא מאוד מנוכר. אני חושבת שהמגורים במתחם נותנים לך את האפשרות לגור במקום שהוא מצד אחד שופע יופי לא טריוויאלי, ומאידך משתלב לחלוטין באווירה של יפו. הבניינים כאן לא גבוהים ומנותקים מהאווירה היפואית, והבריכה עם מי הים היא בהחלט דבר שתורם להתמזגות", היא מוסיפה.

לדברי רון, המאפיין המרכזי של הדיירים במתחם הוא חיבתם הבולטת ליפו. "אני יודעת לומר על האנשים שאני מכירה מהמתחם שיש להם כבוד להיסטוריה ולמסורת של יפו".

"מעדיפים את אנדרומדה על פני וילה פרטית"

לאירוע עצמו הגענו כדי לסקר את טקס ההשקה של החלק החדש הכולל 55 דירות פאר בניצוחם של האדריכלים ישראל ברלב, אלכס כהן ונינה ברלב – שתכננו את בניני שלב א' הקיים של המתחם. הרמת כוסית, קצת מוסיקה, לא משהו מדי מרגש. אבל עד מהרה הוא הפך למפגש היכרות לא שגרתי בין הדיירים הוותיקים במתחם היוקרתי לבין אלה שזה עתה נכנסו. הסקטורים העסקיים שמהם מגיעים הדיירים מגוון – יזמים, רופאים, אנשי עסקים חובקי עולם ומנהלי קרנות הון-סיכון. אבל לכולם מכנה משותף: העדפת המגורים במתחם שקט ומפנק הכולל את כל הפסיליטיז, הבריכה, הנוחות והקרבה לאיזורי הבילוי הטרנדיים, לים וליפו העתיקה, על פני וילה פרטית מבודדת.

אפשר היה להבין את ההתרגשות שאחזה בקרב הדיירים הוותיקים ששמחו להכיר אנשים "כמותם" – אלה שהעדיפו את החיים במתחם מגורים שקט ומפנק הכולל את כל הפסיליטיז, הבריכה, הנוחות והקרבה לאיזורי הבילוי הטרנדיים, לים וליפו העתיקה, על פני וילה פרטית מבודדת.

מארק אליהו באירוע רוכשים. גרם לנוכחים לחשוב שהם אי שם בעיירה ים-תיכונית ממש כמו בחו"ל

"כולם פה אוהבים מאז ומתמיד את יפו", אומרת לי אישה שהתייצבה לצידי. ברקע, צלילי מוזיקה פרסית מהולה במוסיקה טורקית. האמן מארק אליהו גורם לנוכחים לחשוב שהם אי שם בעיירה ים-תיכונית, ממש כמו בחו"ל. אבל לא, אנחנו עדיין בתל אביב. או ליתר דיוק האזור הכי לא אורבני בעיר שהיא אורבנית במהותה. מסתבר שכשהניחוחות של יפו והאווירה התל-אביבית נפגשים קורה משהו.

מתחם אנדרומדה היוקרתי ביפו
מבט מתוך המתחם. הדבר הבולט באנדרומדה הוא החיבור בין המודרניות לבין האופי המיוחד של יפו

אין מה לומר, האווירה הקסומה במקום מורגשת בכל פינה, אבן וכמובן הנוף עוצר הנשימה. הצלילים של מארק אליהו וההפתעות הקולינריות שמוגשות, גורמים לנו להתבלבל לרגע ולהרגיש באחד הריזורטים המפוארים וההיסטוריים באיי הים התיכון.

האווירה חמימה, ההילה יוקרתית. הסיפור אצל כולם דומה. אחרי שהעבירו את מרבית חייהם בוילה פרטית, למדו דבר או שניים על מגורים וצברו יותר משאבים, עשו את הבחירה הטובה ביותר עבורם ועברו לחיות במתחם מגורים יוקרתי במקום היפה ביותר ביפו העתיקה, שנבנה על מצוק כורכר בגובה 26 מטר מעל פני הים, מול סלע אנדרומדה ונמל הדייגים, בקרבה לשוק הפשפשים וחיי לילה אותנטיים. "הילדים עזבו ואני ובת הזוג נשארנו לבד. חשבנו – מה הטעם בתחזוק שטח כל כך גדול כשאפשר ליצור את אותה החוויה של מרחב אישי בשטח קטן יותר?", אומר לי אחד מהדיירים החדשים. "היינו צריכים לעשות את זה לפני 20 שנה".

מבט מלמעלה, החלק החדש באנדרומדה. התנאים במתחם מאפשרים לגור במקום שהוא יפיפה ואותנטי המשתלב באווירה של יפו

איכות חיים ומרחב אישי ייחודי

 "מי שמגיע לכאן, בין אם תל אביבים מבטן ומלידה או כאלה שגרו קודם בבצרה, עושה זאת מתוך בחירה באנדורמדה על פני מקומות אחרים בתוך העיר. הדיירים אצלנו  רוצים דווקא את יפו", מסבירה לנו אלימור גרצמן מנהלת המכירות באנדרומדה. "כשמדברים על חתך אוכלוסייה עם יכולות כלכליות גבוהות מאוד, אפשר להניח שהיו יכולים לגור בכל מקום אחר בישראל. הסיבה למגורים דווקא באנדרומדה נובעת מהבנה שבשום מקום אחר לא יוכלו להשיג ניחוח ותחושה של מגורים בריזורט קסום בתוך עיר'. זה משחק תפקיד מאוד גדול אצלם".

כמנהלת המכירות שליוותה את הרוכשים כבר 3 שנים מהשלב ההתחלתי ועד להשלמת העסקה (ואם לומר את האמת, גם לאחריה), היא משתפת אותנו בסיפור אחד שיש בו כדי להעיד, לדבריה, על איכות החיים הייחודית למקום. "במהלך 3 השנים שאני עובדת באנדרומדה הכרתי זוג שקנו דירה במתחם מתוך מחשבה להשכיר אותה לאחרים. אחרי אירוע הרוכשים הם חזרו בהם והחליטו לגור כאן בעצמם. התחושה הקסומה והיוקרתית של המקום בשילוב דירת החלומות שעיצבו לעצמם, הם אלה שהכריעו את הכף וגרמו להם להבין שלא כדאי להם לבזבז את ההזדמנות לבלות כאן את חייהם", היא מסכמת.

לסיכום, אין ספק שכמו פנינה שמוגנת היטב בתוך הצדפה, כבר מהכניסה למתחם אנדרומדה היוקרתי טרדות היום יום נשכחות. בכל יום תוכלו לצאת למרפסת, להשקיף אל הנוף הייחודי ולהרגיש את הלב מתרחב מהידיעה שבאמת חזרתם הביתה. אם גם אתם רוצים להרגיש שהמקום הכי יפה ביפו ההיסטורית הוא הבית שלכם, השאירו את פרטיכם ונציגי ANDROMEDA REBORN יקבעו איתכם סיור אישי.

לסיור אישי בפרויקט ANDROMEDA REBORN ולפרטים נוספים

אנא השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

דילוג לתוכן