×

לפרטים נוספים על רכישת נכס מניב בברלין השאר את פרטייך כאן:

7 סיבות מדוע להצטרף לחגיגת הנדל"ן הגדולה בברלין

חברות ענק מעבירות אליה את המשרדים, ההגירה החיובית שוברת שיאים, שכר הדירה עולה בכל שנה וקיימת דרישה לבנייה של כ-100 אלף דירות חדשות. והמחיר? עדיין זול מאוד בהשוואה לערים אחרות בגרמניה ובאירופה. סיכמנו עבורכם ב-7 נקודות מרכזיות מדוע כעת הוא המומנטום להצטרף לחגיגת הנדל"ן בברלין:
(שנה גודל)
  1. גן עדן למשקיעים: ביקושי שיא, צמיחה והגירה חיובית
    מדוח של CBRE Group בשיתוף עם Berlin Hype שפורסם לאחרונה וסוקר את שוק הדיור של ברלין, עולה שהעיר ממשיכה לצמוח במהירות והמספרים מצביעים על מגמת עלייה מתמדת וגידול עקבי בפרויקטים של הכשרת קרקעות. וכך אומר בנושא יורג פרנצן, יו"ר מועצת המנהלים של תאגיד הדיור הממלכתי GESOBAU AG: "אני סמוך ובטוח שהטרנד של הגידול בכלכלה ובאוכלוסיה, שהוא חיובי מאוד עבור העיר, יימשך לפחות עוד 5 שנים נוספות. כמובן שפירוש הדבר הוא אתגר עצום לתעשיית הבנייה". (ההערכות מדברות על מחסור של כ-100 אלף דירות בברלין).

  2. שוק של שוכרים + מחירי שכירויות שהולכים ועולים
    לא בכל המדינות בעולם התפיסה היא "להתחתן ולרכוש דירה" כפי שנהוג בישראל. בברלין שיעור שוכרי הדירות עומד על 85% ומקובל שגם האוכלוסייה המבוססת גרה בדירה מושכרת. לאחרונה ה-Investment Bank Berlin (ה-IBB) הציג את דוח שוק הדיור השנתי לשנת 2017 – וממנו עולה כי מחיר מ"ר עבור שטח מגורים שכור זינק ל-10.15 אירו. מדובר בעלייה נאה של יותר מ-1 יורו למ"ר לעומת 2016.

  3. הנכסים עדיין זולים ומחירם צפוי להמשיך לעלות
    ברלין היא נטע זר בכלכלה הגרמנית: היא נחשבת לזולה בתחום הנדל"ן למגורים הן ביחס לערים מרכזיות ברחבי העולם המערבי, והן לעומת ערים אחרות ברחבי גרמניה כמו מינכן, פרנקפורט והמבורג. מיכאל זאן, מנכ"ל קונצרן הבנייה Deutsche Wohnen הודה לאחרונה כי: "השוק עדיין לא הגיע לשיא".
מתחם דירות בברלין - שוק הנדל
"שוק הנדל"ן בברלין עוד לא הגיע לשיאו" | צילום: fotolia
  1. בירת הכלכלה הגדולה והחזקה באירופה
    מאז איחודה עם נפילת החומה, ממשלת גרמניה מזרימה לברלין תקציבי פיתוח עצומים על מנת למצב את העיר כמובילת תרבות ואיכות חיים, וככזאת המהווה חלופת מגורים כלכלית טובה יותר לגרמנים ואירופאים רבים.
    אנדראס זגל, מנהל הכספים הראשי והמשנה למנכ"ל BUWOG Group, מגופי הכשרת הקרקעות הפרטיים הגדולים בגרמניה, אומר כי הצפי הוא שבשנת 2030 ברלין תהיה מטרופולין בינלאומי, והג'נטריפיקציה תימשך (כלומר: מעבר של אוכלוסייה מהמעמד הבינוני והגבוה לשכונות חלשות במרכז העיר) ומרכזי העיר המזרחית והמערבית יתאפיינו ברמות מחיר שונות מאוד מאלו של היום.

  2. שוק נדל"ן מפוקח
    שוק השכירות בבירה הגרמנית, הכולל כ-1.9 מיליון דירות להשכרה, נחשב לסולידי ומפוקח, שלא כמו שוק השכירות בישראל. מצד אחד, ישנה חקיקה לפיה בעלי הדירות בחלק מהבניינים אינם יכולים להעלות את גובה שכר הדירה לאותו הדייר במשך 3 שנים ביותר מ-15%. מצד שני, ההתערבות הממשלתית מעניקה ביטחון לבעלי הדירות שלמעשה המדינה היא מעין צד לחוזה עימם.

  3. התאגידים החזקים במשק עוברים לברלין

    חברות בינלאומיות גדולות כמו גוגל ודויטשה בנק העתיקו סניפים לברלין, מאחר שהתמקמות בעיר עדיין זולה משמעותית מערים גדולות אחרות כמו לונדון, ניו יורק או הונג קונג. העובדה שמשרדים רבים ממשיכים להיפתח מייצרת מקומות עבודה, מזרימה תושבי חוץ ויוצרת ביקושים נרחבים שמעלים את מחירי השכירות.

  4. יכולת נזילות מלאה ודירה בטאבו
    יש שני חוקים לא כתובים בהשקעות נדל"ן: 1. לרכוש נכס שרשום בטאבו על שמך; ההיגיון: ברגע שדירה רשומה על שם הקונה בטאבו, ניתן להסיק שמדובר בעסקה רצינית ומקצועית ולא בהבטחה על הנייר בלבד. 2. יכולת נזילות מלאה; המשמעות של יכולת נזילות מלאה היא שהקונה יכול לצאת מהתהליך בכל שלב ושלב ולקבל את הכסף חזרה. המשמעות: אפס סיכונים.
מטרופולין בינלאומי - ברלין
הערכה: בשנת 2030 ברלין תהיה מטרופולין בינלאומי | צילום: שאטרסטוק

אז איך הישראלים מצטרפים לחגיגה?

"חגיגות נדל"ן" כדוגמת ברלין לא נמשכות יותר מדי זמן. בשנתיים האחרונות מאות ישראלים הצטרפו לחגיגה כדי לתפוס אותה ברגע הנכון ולרכב על גלי עליות המחירים. ולא, לא מדובר באנשי נדל"ן מנוסים אלא "בעם ישראל": מפנסיונרים ושכירים דרך מושבניקים וזוגות צעירים .
ההון העצמי הנדרש הוא לא גבוה (כ- 90 אלף יורו) וישנן חברות ישראליות-גרמניות מנוסות המלוות את המשקיעים לאורך כל הדרך – משלב ההשקעה ועד לניהול היומיומי של הנכס, השכרתו או השבחתו ומכירתו ברווח. אגב, חשוב שתבדקו כי חברת הניהול אותה בחרתם מתחייבת על שכר דירה חודש בחודשו מהיום הראשון שמתקבל ההון העצמי.

לסיכום, אם גם אתם מבינים שהשקעה בנדל"ן היא האופציה החכמה ביותר לכסף שלכם, ויש לכם 90 אלף יורו פנויים, זה הזמן להרים את הכפפה ולעשות מהלך פיננסי חכם אחראי ומניב בבירה הכי יציבה ומתפתחת באירופה – ברלין.

מעוניין לשמוע פרטים נוספים על רכישת נכס מניב בברלין? השאר פרטיך לשיחת חינם עם יועץ נדל"ן:

דילוג לתוכן