הישראלים לומדים מהאמריקאים איך משקיעים בנדל"ן

אחרי שהמשקיעים הישראלים הבינו שהנדל"ן בישראל יקר מדי, מסוכן מדי ולא רווחי, הריביות בבנקים מצחיקות ולבורסה ממש לא כדאי להיכנס, הם החליטו לחלום בגדול – נכס להשקעה בניו יורק! אבל גם כאן. חלומות לחוד ומציאות לחוד. השוק השתנה, ההזדמנויות השתנו, ואופציות חדשות לרווחים נאים התחילו להתפתח – וכמו תמיד, במקום שיש אופציות חדשות לרווח, יש ישראלים.
(שנה גודל)

מי מאתנו הישראלים לא חולם על דירה באפ טאון מנהטן, או אפילו דירת חדר בברודווי או איזה סטודיו בשכונת צ'לסי שיכניס לו כמה אלפי דולרים בחודש. העניין הוא שהשקעות מסוג זה דורשות לא מעט כסף, התעסקות, שיפוצים בנכס והבנה בשוק הנדל"ן הניו – יורקי.

בשנים האחרונות הבירוקרטיה מול עיריית ניו יורק השתנתה, התהליכים נהיו ארוכים יותר, והסיכונים בקניית דירה פרטית להשקעה נהיו גדולים יותר. מסקירה של שוק מתווכי הנדל"ן במנהטן, עולה שלא מעט משקיעים שנכנסו לתהליך והשקיעו ממיטב כספם וזמנם התייאשו בדרך. אבל כמו תמיד, הניו יורקים ש"חטפו" לא פעם זעזועים כלכליים בנדל"ן הצליחו להמציא פתרון יצירתי, והישראלים כמו ישראלים טובים, מאמצים את הרעיונות של הניו יורקים ומרוויחים מהם.
תכירו את "קרן ההשקעות בנדל"ן" השיטה להשקעה בנדל"ן בניו יורק למי שלא אוהב סיכון, אבל כן רוצה ליהנות מתשואה חודשית כבר מהיום הראשון.

מה זה קרן השקעות נדל"ן? בואו נעשה קצת סדר.

מדברים עליהן המון בזמן האחרון, מנסים לפצח את סוד ההצלחה שלהן, אבל לא תמיד כולם מבינים מי הן קרנות ההשקעות בנדל"ן ומה זה אומר להצטרף לקרן כזאת.
קרן השקעות בנדל"ן היא מוצר פיננסי חדשני שהתפתח בארה"ב, כדי לאפשר לאנשים שלא אוהבים סיכונים, לפזר את השקעתם במספר מקורות, למקסם את הכסף שלהם וליהנות מהכנסה חודשית מובטחת.
הקרן מפזרת את ההשקעה לפי פורטפוליו (הגיע הזמן שתכירו את המושג הזה) במספר מגוון של מיזמי נדל"ן ובמספר מודלים של רווח.
מנגנון ההשקעה מורכב כך שחלק מהכסף מושקע במודל חוב וחלק במודל הון. חלק מהפרויקטים הם לטווח יותר ארוך (בשלב רכישת קרקע או היתרים) וחלק לטווח יותר קצר (פרויקטים בבניה).
המגוון הזה מעניק לקרן גמישות ע"י השקעה רב מימדית בחבילה עם אפשרות למימוש רווחים לאורך התקופה (כלומר לא צריך להמתין למימוש הנכס אלא יש הכנסה כל רבעון).
אם ננסה לסכם את זה במשפט אחד – מדובר בהזדמנות חדשה וייחודית למשקיעים שאינם מעונינים להמר את כספם על נכס אחד ומבינים שהרבה יותר חכם זה לפזר את השקעותיהם ובכך להקטין את הסיכון וליהנות מהכנסה שוטפת ומרווח הון יזמי.
כדי להבטיח מודל של שקיפות והתחייבות להשקעות חכמות ומושכלות, הקרן משקיעה בעצמה בכל פרוייקט ביחד עם הלקוח.

מנהטן - שוק משקיעי נדלן

חוזרים מניו יורק – אבל נשארים להשקיע בה.

"לא משנה אם זה בניין בפארק אווניו, סטודיו בדאון טאון, שכונה בהארלם או קניון בברוקלין, כשאני משקיע בקרן להשקעות נדל"ן בעיר, אני עושה את זה לפי מודל שותפות" מספר נדב בראל, ישראלי שחזר מרילוקיישן של 3 שנים במנהטן ומשקיע באחת מקרנות ההשקעות בעיר. "אני לא אוהב סיכון, אני יכול לפזר את ההשקעה בתיק ובמקום לקנות דירה אחת או נכס אחד, אני נהנה מתשואה רחבה על מספר נכסי נדל"ן בשלבים שונים של יזמות ובניה בעיר. לאופי שלי מתאים שאני לא צריך לחכות כמה שנים והרווחים על ההשקעה שלי נכנסים כל חודש לחשבון כבר מהיום הראשון. המון חבר'ה ישראלים שחיו בניו יורק וחזרו לישראל, השאירו השקעות בעיר בעזרת קרנות ועושים יופי של רווחים."

לסיכום, אם גם אתם מבינים שאי אפשר להרוויח בלי להשקיע אבל לא רוצים לסכן את כספכם ולשים אותו בידיים של מי שאינו מסתכן איתכם, אם גם אתם מחפשים תשואה חודשית ונזילות מלאה בעבור ההשקעה שלכם, יכול להיות שקרן השקעות נדל"ן היא הפתרון האולטימטיבי עבורכם.

דילוג לתוכן