×

רוצים להצטרף לנבחרת המשקיעים של "קבוצת אופק"?

השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם

אחרי חוזה הענק עם טסלה, חברת ההשקעות "הסודית" מגייסת משקיעים חדשים עם השקעה לוהטת בתחום המלונאות

אם בעבר מקובל היה לחשוב שהשוק הבטוח והסולידי ביותר הוא הנדל"ן, הרי שהשנה האחרונה הוכיחה שגם אנשים זהירים חוטפים – ואפיק ההשקעה הנכון הוא זה שמתנהל במנותק מהשוק ולא מושפע מספקולציות מהולות ביומרה. יצאנו לבדוק האם יש חיה כזו, וחזרנו עם תשובה
(שנה גודל)
השקעות מלונאות
בית מלון. הענף רשם את הזינוק הגבוה ביותר בתוך זמן קצר במספר ההשקעות ובהתחלות הבניה, ושמר על כוחו גם במשבר הקורונה

כשועלי נדל"ן ותיקים שלא "שופכים" כסף על כל השקעה שנשמעת טוב, בשנה האחרונה אתם כנראה ניצבים בפני אתגר לא קטן. ענף הנדל"ן בישראל צועד לכיוונים לא ברורים, השוק המזרח-אירופי מעריך שהסיכון מהמלחמה באוקראינה גבוה יותר; ואילו במערב אירופה ובארצות הברית חווים במלוא העוצמה את האינפלציה ועליות הריבית החדות. מאידך, מגמות דומות נראות גם בשוק הנדל"ן המסחרי, שנחתך בחדות ברמות שלא נראו כבר למעלה מעשור. כל אלה ועוד מביאים לפי שעה את המשקיעים בכלל השווקים "לשבת על הגדר" ולחפש אפיקי השקעה רזרביים/חדשים.

אז מה עושים המשקיעים הגדולים? נוהרים לעבר אפיקי רווח עם תשואה בטוחה וגדולה בהרבה. או במילים אחרות – השקעות עם "רגליים על הקרקע", אלה שהמוצר בהן מאוד ברור, מוחשי, ולא ספקולטיבי. כך, שהסיכוי של אותה ההשקעה להיקלע לבועה הוא נמוך יותר.

וכשמדברים על השקעות יציבות ובטוחות אנחנו מתכוונים לענף התיירות, שרשם את הזינוק הגבוה ביותר בתוך זמן קצר במספר ההשקעות ובהתחלות הבניה – ושמר על כוחו גם במצבים הכי קשים שחווה הענף בימי הקורונה. על פי נתוני משרד התיירות, ב–2020, שיא משבר הקורונה, הגיעו כ–120 בקשות לדיון בוועדה לבדיקת תוכניות תיירותיות. ב–2021, מספר הבקשות בוועדה כבר קפץ ליותר מ–150. מדובר אולי בהבעת האמון הגדולה ביותר בענף המלונאות ובעתידו, בתקופה של משבר מתמשך, והוכחה שענף התיירות מתנהג במנותק מהשוק, והצמיחה שלו היא אורגנית-טבעית ולא מושפעת מספקולציות. 

הראשונות להנות מהבוננזה: חג'ג', מנורה וקנדה ישראל

די לראות את מה שמכונה בעיתונות הכלכלית "נהירה" של בתי ההשקעות לעבר ענף התיירות כדי להבין את הכדאיות שבהשקעות אלה. תחום המלונאות זוכה לעדנה גדולה מאז סיום משבר הקורונה ובכל פרמטר הוא מצוין כאחד המובילים בצמיחה. כך למשל, ביולי האחרון הודיעה מנורה מבטחים על חבירתה ל"ישראל קנדה – מלונאות" בהסכם לרכישת 15% ממניותיה, בסכום כולל של 88 מיליון שקל; בתחילת השנה נכנסה קבוצת חג'ג' כשותפה לרשת המלונות הבריטית "סלינה" בהשקעה של 580 מיליון שקל, במסגרתה החלה להסב חלק מנכסיה למגורים למלונאות; ובחודש שעבר הודיעו מליסרון וקבוצת הפניקס על כניסתן לפעילות בתחום המלונאות באיטליה, ומתכננות להשקיע שם 500 מיליון יורו.

ניתן להסביר את הזינוק בתחום המלונאות בכמה מישורים, בין השאר, בשל חוסר מובנה של אלפי חדרי מלון בישראל, יכולת השבחה ועליית ערך מטאורית ביחס לנדל"ן למגורים.

אבל אליה וקוץ בה: המציאות מראה כי ברוב מובהק של המקרים הגישה לאותן השקעות שמורה רק לקהילה אקסקלוסיבית, בעיקר קרנות ההון סיכון, לצד רשימה מצומצמת של אנג’לים, שנכנסים כמשקיעים באותן חברות שפועלות בזירת התיירות.

אז האם יש דרך שבה גם משקיעים רגילים מורשים ליהנות מהחגיגה?

לפני התשובה, בואו תשמעו סיפור אמיתי. לפני 3 שנים רכשה חברת השקעות ישראלית בצוותא עם משקיעיה נכס ריק בפלורידה בכ -9 מיליון דולר. תקופה קצרה לאחר הרכישה פרץ משבר הקורונה ושיבש (לכאורה) לגמרי את התוכניות. אבל בחברה לא ויתרו וידעו שמדובר בנכס מצוין שיושכר בתום המגיפה, ולקחו על עצמם את עלויות המימון לאורך שלוש שנים בלי לבקש שקל מהמשקיעים. הם עשו את זה כי הם למדו על בשרם שנדל"ן מסחרי דורש התמחות גדולה וסבלנות עד מיצוי פוטנציאל ההשבחה.

המהלך התברר כמבריק: לפני כ-5 חודשים היא הודיעה שהיא חתמה עם חברת "טסלה" (כן כן, זו של אילון מאסק) על חוזה שכירות למשך עשור, מה שהקפיץ את השווי לכדי 21 מיליון דולר לפי שמאות הבנק. מדובר בעליית ערך מטאורית של למעלה מ-100% בשווי הנדל"ן.

ולחברה הישראלית הזו קוראים "אופק השקעות", המחזיקה ב-5 השנים האחרונות בזרוע ארוכה ומשומנת בתחום המלונאות. לחברה הזו, מין חבורה "סודית" שצועדת איתה שנים ארוכות יחד ומשקיעה ממיטב כספה בפרויקטים שמזדמנים מפעם לפעם, והיקף ההשקעות שלה חצה את רף מיליארד השקלים הפזורים בארץ ובחו"ל.

הדמיה מלון WYNDHAM SWELL מבית אופק השקעות
הדמיה של מלון WYNDHAM SWELL ASHDOD BY מקבוצת אופק השקעות. הרשת מונה מעל ל-9,500 בתי מלון בכ-80 מדינות ברחבי העולם ומועדון לקוחות המונה כ-50 מיליון חברים

הפרויקט החדש שאופק מקדמת במלוא המרץ הוא "חברת אופק מלונאות", במסגרתו היא נכנסה כשותפה ב-50% בחברה המתמחה בניהול בתי מלון. החברה משמשת כזכיינית של רשת המלונות העולמית WYNDHAM, המונה מעל ל-9,500 בתי מלון בכ-80 מדינות ברחבי העולם ומועדון לקוחות המונה כ-50 מיליון חברים. המותג החדש, שיפעל תחת המדיניות הבינלאומית של WYNDHAM, ייקרא "ROXON" – והוא צפוי להיות אחד מרשתות המלונאות החדשניות והייחודיות ביותר בישראל, שכמוהו לא נראה בעבר.

המותג "ROXON" אמנם יושק במהלך 2023, אולם כבר כיום הוא פועל תחת המיתוג של רשת Wyndham ויחליף את המותג רמדה. לצד 3 בתי מלון פעילים בהסכמי שכירות/ניהול – בהם מלון רמדה נצרת, רמדה רמת גן ומלון רמדה במישור אדומים – היא חתומה על עוד הסכמים לפתיחת בתי מלון נוספים במהלך 2023, בהם מלון ארמון בבת ים, ומלונות חדשים באילת ובערד.

קבוצת אופק השקעות הינה בית השקעות מהבודדים בישראל שמנהלת בעצמה את הפרויקטים, לרבות ניהול ובקרה על תזרימי מזומנים ומעורבות שוטפת וקבועה בניהול וקבלת החלטות בלעדית במצבי קיצון. בתחום המלונאות עסקה החברה בייזום ובנייה של שני בתי מלון באשדוד, לצד שותפות בחברה לניהול מלונאות המפעילה כ–1,100 חדרי מלון בישראל וצומחת בקצב נאה.

הצוות המוביל את "אופק": השמות שמאחורי השקעות הענק בשוקי ההון והנדל"ן

בראש הנבחרת של קבוצת אופק עומד איש העסקים קובי אברהמי, המנכ"ל-מייסד והבעלים, בעל הסמכה בינלאומית לתכנון פיננסי (CFP) מטעם המועצה הבינלאומית FPSB. אברהמי, לפי 'כלכליסט', הוא "אחד האישים הבולטים בענף הפיננסים וההשקעות האלטרנטיביות בנדל"ן בישראל", שצמח מתוך תעשיית הביטוח והפיננסים. את דרכו בה החל ב-1997 כשהקים כמה חברות בתחום, בין היתר סוכנויות לביטוח וחברה לתכנון פיננסי מורכב ללקוחות אמידים במיוחד. הוא צבר לאורך כל תקופת פעילותו מוניטין רב הן בקרב לקוחותיו האמידים והן בקרב בתי ההשקעות, חברות הביטוח והבנקים אשר ליוו את פעילותו או שימשו ספקים לו וללקוחותיו.

גורמים בעולם ההשקעות שצוטטו בכתבה ב'כלכליסט' מ-2019, סיפרו על "מקצוען חסר פשרות, היורד לפרטים הקטנים ביותר ושומר בקנאות על האינטרסים של לקוחותיו".

קובי אברהמי- אופק השקעות
דן פנחסי - אופק השקעות

מימין לשמאל: קובי אברהמי ודן פנחסי. משנת 2013 היקף ההשקעות של 'אופק' חצה את רף מיליארד השקלים הפזורים בארץ ובחו"ל

לצדו של אברהמי מכהן כמנהל פיתוח עסקי דן פנחסי, לשעבר מנכ"ל 'כלל פנסיה וגמל' ומנכ"ל 'דש גמל ופנסיה'. זהו הצוות שמוביל כבר כ-10 שנים את פעילות הנדל"ן של קבוצת אופק השקעות.

לסיכום: אם תמיד חלמתם על בוננזה שרק השחקנים הגדולים רשאים ליהנות ממנה, כעת לראשונה יש גם לכם הזדמנות. החבורה הסודית של אופק פותחת את שעריה למשקיעים חדשים רק פעם בכמה שנים, ואסור לכם לפספס את ההזדמנות כשרף הכניסה הוא לא בשמיים, בסך של כ– 100 אלף דולר". בהצלחה!

בואו להיות חברים במועדון ההשקעות של העשירון העליון ותחשפו להזדמנויות השקעה נדירות

השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן