10 דברים שיעזרו לכם לבחור את המתווך הכי טוב

אחד הדברים המרכזיים ברכישה או קניית דירה הוא שאלת העבודה עם מתווכים. מתווך עשוי לייעל את התהליכים, אך גם להביא לנזק כבד. כך תעשו זאת נכון
(שנה גודל)
מתווך נדל
סוכן נדל"ן מקצועי חייב להיות רהוט וברור ולהחזיק במיומנויות של תקשורת בין אישית ברמה גבוהה

1. רישיון תיווך

חשוב שהמתווך שתבחרו יהיה בעל רישיון תיווך בתוקף. קיימים תנאים המעוגנים בחוק מי רשאי לקבל רישיון לתיווך מקרקעין. סוכן נדל"ן בעל רישיון בתוקף הוא הגורם היחידי שיכול לעסוק בתיווך. הוא נמצא בפיקוח ופועל על פי הכללים והאתיקה המקצועית.

2. ותק וניסיון

ותק מעיד על ניסיון רב בתחום ועל מקצועיות והכרות מעמיקה של התקנות והחוק. מתווך נדל"ן מנוסה מתעדכן על העת בתקנות החדשות ובחוקים אשר מעת לעת משתנים, והניסיון הרב שלו גם מאפשר לו לאתר נכסים אשר עונים באופן מושלם לצרכי הלקוח.

מכיר טוב את השטח

מתווך נדל"ן מקצועי מסתובב וחי את השטח ולא יושב כל היום במשרד. הוא מפגין ידע ושליטה בתחום, מכיר היטב את האזור הגיאוגרפי בו הלקוח מעוניין ואת תוכניות הפיתוח האזוריות. קירבה לצירי תחבורה מרכזיים, מוסדות חינוך קרובים ועוד.

4. תחומי התמחות

חשוב לבחור בסוכן נדל"ן שיש לו התמחות ספציפית ומתמחה בסוג נכסים בו מעוניין הלקוח. למשל, התמחות במבני תעשייה, במגרשים למכירה או להשכרה, במחסנים לוגיסטיים, בנכסים תחת התחדשות עירונית, בנכסים למגורים ועוד.

5. שכר טרחה הוגן

כדאי לבחור במתווך הגובה עמלה הוגנת ורצוי להימנע ממתווכים אשר דורשים שכר טרחה נמוכים מאוד. מומלץ גם לא לחתום עם סוכן אשר מציע עמלה על בסיס הצלחה בגלל ניגוד אינטרסים בין המתווך לבעל הדירה.

6. שירותים נלווים

מתווך יעיל ומקצועי מציע גם מעטפת רחבה של שירותים שהם שירותים משלימים וניווים, כגון עו"ד, אדריכל, שמאי מקרקעין, קבלן שיפוצים, מעצב פנים ועוד.

7. כישורי תקשורת בין-אישית

סוכן נדל"ן מקצועי חייב להיות רהוט וברור ולהחזיק במיומנויות של תקשורת בין אישית ברמה גבוהה, עם כישורי מו"מ אפקטיביים.

8. שיטות עבודה מתקדמות

מתווך מקצועי ובעל וותק מפתח במהלך השנים שיטות עבודה יעילות ואפקטיביות, הוא משקיע בפרסום הנכסים במאגרים שונים ובמגוון ערוצים, בערוצי הדיגיטל ובעיתונות הכתובה.

מתווך אינטראקטיבי שעושה שימוש במגוון של אפיקי שיווק כדי לקדם את העסקה במהירות האפשרית. עם זאת, יש מקום לשיקול הדעת של המתווך ולניסיונו היכן לפרסם ולהתחשב בקהל היעד.

9. המלצות וחוות דעת

כדאי לחפש באינטרנט חוות דעת אובייקטיביות וביקורות על המתווך שבחרתם או שאתם עומדים לבחור ולבקש ממנו גם מכתבי המלצה. כדאי לקבל גם המלצות ממכרים, בני משפחה, קולגות לעבודה ושכנים על מתווכים.

חשוב שהמתווך יהיה אמין וכדאי לוודא שאין לו שום "שלדים בארון". לבדוק היטב באינטרנט את ההיסטוריה שלו. ואם לא מוצאים את שמו בגוגל, לבקש המלצה מלקוחות שלו בעבר. צריך לוודא שאין כל עסקאות לא כשרות בעברו.

10. מתווך כלבבכם

כדאי לבדוק בפגישה הראשונה אם יש כימיה ושפה משותפת עם המתווך ולהתרשם מהמקצועיות שלו באופן כללי ומאיכות השירות שלו כמתווך.

לסיכום בחירה נכונה של מתווך תבטיח לכם שירות איכותי ומקצועי, עמלה הוגנת ואיתור נכסים אפקטיבי. לא כדאי להתפתות ללכת על ההצעה הזולה ביותר וכדאי להיות קשובים לאינטואיציה האישית.

דילוג לתוכן