מגדלי היוקרה שלא תמצאו בת"א

בשנים האחרונות נבנים יותר ויותר מגדלי מגורים לקהל אמיד, שיכול להרשות לעצמו לחיות בתנאים מפנקים הכוללים בין היתר בריכה, חדר כושר וספא פרטיים. למרות שהמגדלים מזוהים עם תל אביב, כיום ניתן לרכוש דירות באזורי ביקוש נוספים בארץ ובעיקר עם הבדל אחד משמעותי: מדובר בפרויקטים שממוקמים בקו ראשון לים
(שנה גודל)

בעשר השנים האחרונות מתמלא קו הרקיע של תל אביב במגדלי יוקרה. המגדלים מציעים לדיירים רמת חיים גבוהה שכוללת בין היתר סטנדרט בנייה גבוה, בריכה, חדרי כושר וספא צמודים, קרבה למוקדי העסקים והבילוי של העיר ושכנים מרקע סוציו-אקונומי דומה.

חלק נכבד מדיירי המגדלים הם אנשים בוגרים בעשור החמישי והשישי לחייהם שמכרו את הווילות הישנות בהן גידלו את הילדים, והחליפו אותן בדירות יוקרה בעיר הגדולה. למעשה, פורמט המגדלים פתח בפניהם אופציה לחיות את השילוב המושלם בין העיר (על שלל פינוקיה) לבין רמת חיים שמאפשרת לפתוח את היום באימון בחדר כושר פרטי ולסיים אותו בשחייה שלווה בבריכה.

אבל אי אפשר להתעלם מהחסרונות
מגדלי היוקרה בתל אביב אמנם מציעים מגורים בלב ליבו של המרכז, אך המחיר על כך עשוי להיות גבוה:

  • בשל המחיר הגבוה למ"ר בתל אביב, דירות היוקרה בפרויקטים בת"א לרוב קטנות ולא מרווחות.

  • מחסור בקרקעות הביא לכך שרוב מגדלי היוקרה הנבנים בימים אלו בת"א ממוקמים בעיקר בדרום או במזרח העיר, ללא קרבה לחוף הים או לריאה ירוקה.

  • מגורים בתל אביב לא מתאימים לכל אחד: הרעש, ההמולה, זיהום האוויר, הצפיפות האנושית ובעיות החנייה הידועות, הם חלק ממאפייני העיר שעשויים להיות קשים לעיכול.

כל הסיבות הללו ועוד הובילו לכך שתופעת מגדלי היוקרה פרצה את גבולות תל אביב והתרחבה לאזורים נוספים בארץ כמו: רמת גן, בת ים, הוד השרון, הרצליה ונתניה.

מגדלי צוקי השמורה

לגור בקו ראשון לים. בלי כוכביות קטנות

כאמור, עוד ועוד מצמצמי דיור אינם רואים במגדלי היוקרה בתל אביב כאופציה רלוונטית עבורם, ופונים לאזורים הרבה יותר אטרקטיביים. הפרויקטים היוקרתיים הבולטים ביותר, ובעיקר על קו החוף הם: מגדל 'נווה נוף' בבת ים, פרויקט 'פיתוח על הים' בהרצליה פיתוח, 'בריגה טאווארס' ו'חלומות צוקי השמורה' בעיר ימים שבנתניה.

"ידעת שכ-80% מהמגדלים שממוקמים בקו ראשון לים כבר נבנו או בבנייה"? אומר ערן לוי, מנהל השיווק של פרויקט 'חלומות צוקי השמורה' בעיר ימים, "המשמעות היא שבקרוב להשיג דירה בקו ראשון לים – יהפוך לסיפור מורכב עד בלתי אפשרי. אני יכול לומר שרוב האנשים שבוחרים לגור בעיר ימים מבינים טוב-טוב שהמגרשים הפנויים לאורך רצועת החוף – הולכים ואוזלים, וזה מסביר את מגמת הביקוש בקרב האוכלוסיות החזקות והאיכותיות במדינה".

ואכן פרויקט 'חלומות צוקי השמורה' בעיר ימים שנבנה בימים אלו על ידי חברת 'שיכון ובינוי', ממוקם קרוב כל כך לקו החוף עד שניתן לראות ממנו כל גל וגל. כל מה שמפריד בין מגדלי 'חלומות צוקי השמורה' ובין הים היא שמורת אירוסים שמבטיחה כי לעולם לא יהיה ניתן לבנות דבר שיחצוץ בין הפרויקט ובין הים.

75% מהרוכשים מגיעים מחוץ לנתניה

לוי מודה כי רבים מהדיירים שרכשו דירות בפרויקט מגיעים מערים גדולות כמו ת"א וירושלים, וכן מאזור השרון. "למען הדיוק, 75% מהרוכשים מגיעים לכאן מחוץ לנתניה. כשחושבים על זה, זה מאוד הגיוני – במקום להתפשר על דירה ממוצעת בתל אביב, אפשר לרכוש דירת פאר מדהימה באזור שכבר זכה לכינוי 'רמת אביב של השרון'. מחיר הדירות מתחיל בכ-4 מיליון ₪ וה-Value for money מאוד בולט. בסופו של יום, הפרויקט ממגנט אליו אנשים שפחות אכפת להם מהסטטוס של ל'היות תל אביבי' ויותר חשוב להם מה הם מקבלים עבור הכסף שלהם".

כאלו הם בני הזוג ויקטור ורונית אייל שחזרו לאחרונה משהות של 37 שנים בארה"ב, היישר למגדל מספר 2 (מתוך 3) של 'חלומות צוקי השמורה'. "באוגוסט 2017 קיבלנו את המפתחות לבית החדש שלנו, ואין לי בכלל ספק שמדובר בפרויקט הכי יוקרתי בישראל", אומר ויקטור. "בסאן פרנסיסקו גרנו בקומפלקס מאוד מאוד יוקרתי – ו'חלומות צוקי השמורה' לא נופל ממנו. התשתיות, הדירות המפוארות, הפסיליטיז של הבריכה, חדר הכושר והספא, קניון עיר ימים הנהדר, שמורת האירוסים המרהיבה וחוף הים הצמוד מייצרים לנו איכות חיים של ריזורט.
מה לגביי ת"א? זו הייתה אופציה לרגע קצרצר אבל לא באמת התחשק לנו על המחנק והצפיפות שלה. כשאנחנו רוצים לבקר, אנחנו פשוט קופצים אליה, אבל מהר מאוד חוזרים לאזור השקט שלנו".
לפני שאנחנו נפרדים ויקטור מספר לנו שבימים אלו הם שוקלים לרכוש דירה נוספת במגדל 3, הפעם להשקעה.

דילוג לתוכן