אף פעם לא מוקדם מדי: כך יוכל גם דור המילניום להשקיע בנדל"ן

חושבים שאתם צעירים מכדי להשקיע בנדל"ן? תופתעו לגלות שאתם מאוד טועים. למעשה, ככל שמשקיעים בגיל צעיר יותר, כך התשואה על ההון הולכת ומצטברת ומגיעה רחוק יותר ובגיל שחברים שלכם עדיין יעבדו – אתם תהיו חופשיים ומאושרים
(שנה גודל)
צעירים משקיעים בנדל
מחירי הנדל"ן נוטים לעלות יותר ויותר, והשקעה בגיל צעיר מבטיחה עודף תשואה יחסי לעומת משקיעים בגיל מתקדם

חושבים שאתם צעירים מכדי להשקיע בנדל"ן? הרבה צעירים חושבים שהשקעות זה עסק מורכב שמתאים למבוגרים, אבל כדאי להביא בחשבון שהמציאות היא אחרת. למעשה, שמשקיעים בגיל צעיר יותר, כך התשואה על ההון הולכת ומצטברת ומגיעה רחוק יותר. את הרווחים מהשקעת נדל"ן (שהיא גם השקעה מניבה), ניתן להפנות להשקעות נוספות. צעירים שהחלו להשקיע בנדל"ן נהנים מבסיס כלכלי איתן ואף מצליחים לפרוש מעבודה בגיל שחבריהם עדיין בשוק העבודה.

אז בלי הקדמות נוספות, קבלו את המדריך ההשקעות בנדל"ן שבאמצעותו יוכלו גם צעירים להשקיע בנדל"ן.

צעירים נהנים יותר מעליות במחירי הנדל"ן

מחירי הנדל"ן נוטים לעלות עם הזמן. אנשים שמתחילים להשקיע בגיל צעיר יחסית, נהנים מעודף תשואה ביחס לאנשים שמשקיעים בגיל מאוחר יותר. בנוסף, בגיל צעיר הרבה יותר קל ללמוד דברים חדשים. זה הזמן למצוא עוד ועוד סקירות כלכליות, להתעמק בנושאים כמו מדד תשומות הבניה, מדד המחירים לצרכן, שמאות, ערך נכסים. כל מושג כזה הוא עולם ומלואו, ובימינו אין שום בעיה להתעמק בכל הדברים הללו וללמוד דברים מרתקים על השקעות נדל"ן.

בדקו את היכולת הכלכלית שלכם

השקעה בנדל"ן נעשית בדרך כלל על ידי שילוב בין הון עצמי לבין מימון חיצוני (הלוואות ומשכנתאות). צעירים שרוצים להשקיע בנדל"ן צריכים בשלב הראשון לבצע הערכה מקיפה של ההון העצמי שצברו עד כה. חשוב לא פחות להעריך את פוטנציאל ההשתכרות להמשך. על פי היכולת הכלכלית והכנסות עתידיות, בין אם מעבודה ובין אם מהשקעות. כך יתאפשר לדעת כמה הלוואות ניתן לגייס ומהי מסוגלות ההחזר החודשי.

במקביל, המשיכו לחפש מידע שיכול להנחות אתכם היכן, איפה ואיזה נכסים יהוו מקור השקעה מעניין. התעמקו בשוק הנדל"ן, סרקו הודעות ממשלתיות בנושא, בדקו האם יש אזורים שבהם יש פוטנציאל התפתחות, מה שיוביל בעתיד לעליית מחירי הנכסים.

אתר בנייה בראשון לציון
אתר בנייה בראשון לציון. אפשרות אחרת היא רכישת קרקעות שיכולות להתאים כהשקעה לטווח ארוך כאשר ישנו פוטנציאל השבחה

לפתוח את הראש לאפשרויות נדל"ן מגוונות

אם אתם חושבים שלהשקיע בנדל"ן זה אומר אך ורק להשקיע בדירה מניבה, כדאי שתיחשפו גם לאפשרויות אחרות. אפשרויות אלה יכולות להיות לא פחות טובות ואף מתאימות למתחילים ולבעלי הון עצמי נמוך. מלבד השקעה בענף הדיור, ניתן להשקיע בנדל"ן מסחרי. השקעה שכזו עשויה להצריך פחות הון עצמי ביחס להשקעה בדירה.

זאת ועוד, כדאי להיחשף לנכסים שיתאימו להשכרה לטווח ארוך או לטווחים קצרים (Airbnb). אפשרות אחרת היא רכישת קרקעות, שיכולה להתאים כהשקעה לטווח ארוך כאשר ישנו פוטנציאל השבחה. אולם יש ללמוד בהעמקה ולהתייחס בזהירות לנושא של קרקעות להפשרה.

מאיפה מגייסים כסף?

לטובת גיוס הון להשקעות נדל"ן ניתן להיעזר במקורות מימון מגוונים, חלקם חדשניים (קרנות מימון אלטרנטיביות). תמיד בדקו את העלויות של כלל אפשרויות המימון ובחרו את הטוב ביותר.

מהו מיקסום ערך השקעה

מומלץ להתייחס לכל השקעה אפשרית מתוך נקודת מבט של משקיע וותיק. הכירו את המושג החזר על ההשקעה (ROI). זהו מושג מתחום המימון וההשקעות והוא מאפשר להשוות בין השקעות שונות.

שמרו על דירוג אשראי איכותי

לסיום, מגיל צעיר שמרו על דירוג אשראי אישי איכותי. אל תסתבכו עם צ'קים חוזרים, הלוואות שאתם מתקשים להחזיר וכדומה. בצורה כזאת, תוכלו לקבל מימון להשקעות בריבית אטרקטיבית יותר מהממוצע.

דילוג לתוכן